Uszczelka, niby kawałek gumy ale spełnia jakże ważną rolę dotyczącą szczelności okien. Uszczelki się zużywają, zgniatają, tracą elastyczność i przemarzają. W okresie niskich temperatur za oknem do naszych mieszkań, domów, biur dostaje się zimne powietrze, i najcześciej winna jest uszczelka.

Wymiana uszczelek może znacząco wpłynąć na wzrost temperatury w pomieszczeniu nawet o 3-4 stopnie - Dane wynikające z opinii klientów.

Dobrze byłoby raz na rok przeprowadzić ich konserwacje, ale nie oszukujmy się, sam osobiście tego nie robię, więc wątpie by ktoś z Was się tym przejmował.  

Czy można sprawdzić zużycie uszczelek?

Tak, najprościej czekać na niskie temperatury i sprawdzić czy wieje nam z okien. Można też dokonać oględzin uszczelki okiennej wizualnie sprawdzając jej wygląd i twardość. Jest też test kartki, w który osobiście nie do końca wierzę. To czy kartka wejdzie między skrzydło a ramę może zależeć od prawidłowo zamontowanych zaczepów obwodowych czy docisków, a nie od samych uszczelek. Jednakże jeśli już decydujemy się na ten test i wyjdzie on pozytywnie zapraszam do skorzystania usług profesjonalnego serwisu okiennego.

Trzeba działać i naprawiać bo tak być nie powinno.

Nie zalecam doklejać uszczelek. Psuje to systemy okuciowe okien, ukręca się klamka,

zużywają zaczepy i czopy, a szczelność jest chwilowa.

 

Co do samych uszczelek. Nie ma uniwersalnych modeli.

Przysłowie mówi, "jeśli coś jest do wszystkiego to jest do niczego".

W związku z tym w ofercie posiadam aż dziesięć różnych modeli do okien PCV i pięć do okien drewnianych, właśnie po to by dobór uszczelki był najlepszy, właściwy, prawidłowy. Rodzaj uszczelki ustalany jest albo po wizycie u klienta albo po przesłaniu poglądowych zdjęć przekroju starej uszczelki. W cenie wymiany uszczelki jest smarowanie okuć i ich prawidłowa regulacja. Klient w tym momencie otrzymuje trzy usługi w cenie jednej.   MoOsł

 

gallery/uszczelki

wymiana uszczelek białystok, wymiana uszczelek suwałki, wymiana uszczelek łomża, wymiana uszczelek ełk, wymiana uszczelek ostrołęka wymiana uszczelek w oknach pcv, wymiana uszczelek w oknach drewnianych, wymiana uszczelek w drzwiach pcv, wymiana uszczelek w drzwiach drewnianych, regulacja drzwi balkonowych, regulacja okien, konserwacja uszczelek, konserwacja okien