Okucia okienne jakiej firmy by nie były, potrafią się psuć, zacinać, rozpinać, w efekcie sprawiać nie małe kłopoty. Kręcąca się klamka to najczęściej uszkodzenie zasuwnicy w oknie lub drzwiach, a nie tylko rączki, która służy do otwierania i zamykania. Syndrom zacinania się okuć występuje najczęściej na ramieniu rozwiernym okna lub narożniku. Zawiasy okienne czy zaczepy ramowe to też okucie, a te potrafią się złamać i zerwać. Często ma to miejsce w starych drewnianych drzwiach balkonowych, gdzie stosowany był zawias puszkowy głęboko osadzony w ramie drzwi jak również w żadko otwieranych oknach i drzwiach PCV narażonych na wilgoć. Zardzewiały element w momencie poruszania zwyczajnie się łamie. Wszystkie wymienione czynności są do wykonania, a elementy bez trudu można wymienić i zastąpić przy czym by wykonać takie czynności nie wystarczy obejrzeć film wrzucony na youtube. Potrzebna jest tu praktyka. Tej nie brakuje w firmie FORWIS. Praca na produkcji okien procentuje w realizacji usług.
By mieć pewność, że nowe okucie będzie nam służyć przez kolejne lata, doradzam klientom inwestycje w nowy system okuciowy. Jakiekolwiek rzemieślnicze naprawy istniejących elementów nie dają Nam żadnej gwarancji co do trwałości wykonania. Na nowo zamontowany system okuć lub wymieniony element klient otrzymuję pisemną dwuletnią gwarancję. Klient może być pewien, że w razie awarii w okresie gwarancji, bez żadnych opłat otrzyma usługę wymiany uszkodzonych podzespołów, o ile prawidłowo konserwował nowo zamontowane elementy. 
Nowe okucie, zwłaszcza na całe okno to kosztowna inwestycja i z perspektywy domowego budżetu nie mały wydatek, ale skoro dotychczasowy system okuć działał nam 10-15 lat to ten nowy posłuży tyle samo!
Okucia nowego typu bez trudu możemy zastosować w starych oknach. Gwarantuje to nam poprawę szczelności okien poprzez zwiększenie miejsc zaczepowych oraz podniesie bezpieczeństwa na włamania, gdyż nowsze systemy posiadają więcej miejsc ryglujących.
 
gallery/okucia

Oprócz wymiany starych i zniszczonych okuć okiennych w ofercie mamy rozbudowę obecnych systemów przekształcając okna otwierane w rozwierno- uchylne, wymianę okuć na system antywłamaniowy, a nawet dokonując zmian kierunku otwierania okna.

 

Wymienione czynności to skomplikowany zakres usług. Oprócz tak obszernych czynności wykonujemy również te bardzo proste takie jak:

- wymiana klamek, w ofercie mamy klamki zwykłe metalowe, klamki na klucz lub na przycisk wszystkie w szerokiej palecie kolorystycznej

- wymiana lub przewiercenie zaczepów obwodowych

- dobór osłonek na zawiasy

- montaż zatrzasków, hamulców, w tym Windyy

- wymiana poszczególnych podzespołów: wymiana zawiasów,

wymiana narożnika, wymiana zasuwnicy, wymiana rozwórki

 

FORWIS jako jedyni na obszarze podlasia

oraz w okolicach województwa podlaskiego

posiadają autoryzację firmy ROTO.

 

 

kaseta zasuwnicy suwałki, naprawa okna suwałki, naprawa drzwi suwałki, kaseta zasuwnicy ostrołęka, naprawa okna ostrołęka, naprawa drzwi ostrołęka, wymiana okuć białystok, wymiana okuć ełk, wymiana okuć suwałki, wymiana okuć ostrołęka, wymiana okuć łomża, kaseta zasuwnicy łomża, naprawa okna łomża, naprawa drzwi łomża

kaseta zasuwnicy białystok, naprawa okna białystok, naprawa drzwi białystok

kaseta zasuwnicy ełk, naprawa okna ełk, naprawa drzwi ełk

gallery/dok015